fbpx Press "Enter" to skip to content

„Лудогорец“победи „Апоел“, но отпадна от Шампионска лига

Last updated on 03.08.2017

„Лудогорец“ отпадна от Шампионската лига въпреки че победи „Апоел“ Беер Шева. След час игра на стадиона в Разград „орлите“ водеха с 3:0 и заличиха напълно изоставането си след първия двубой в Израел.

Попадение на Мохамад Гадир обаче прати израелския тим в плейофите на турнира на богатите. Драматичният реванш бе оцветен още от два червени картона и пропусната дузпа.

Двубоят започна по мечтан сценарий. Две попадения на Вандерсон в 9-ата и 33-ата минути узакониха пълното превъзходство на „Лудогорец“, а общият резултат бе изравнен. Малко след почивката обратът вече бе пълен след гол на Марселиньо.

Триумфът обаче трая само 180 секунди, информира bTV. Джонатан Кафу допусна груба грешка в средата на терена, а ударът на Гадир рикошира в крака на Козмин Моци и прехвърли Хорхе Броун.

Скъпоценният гол на чужд терен окрили гостите и скоро те можеха да вкарат за втори път, но Гадир стреля над напречната греда.

В 85-ата минута „Апоел“ получи и дузпа след игра с ръка на Игор Пластун. Джон Огу обаче прати топката над вратата.

До края „Лудогорец“ се хвърли в щурм, но без да стигне до решаващ четвърти гол. За сметка на това зрителите видяха два червени картона – на Охана от гостите и на Марселиньо за удар без топка.

„Лудогорец“ все пак остава на международната сцена и ще играе в плейофите на Лига Европа.