Нов успех за гимнастичките ни: Още медали на Световната купа!

Ансамбъл по художествена гимнастика
Снимка: Facebook

Гимнастичките ни грабнаха нови медала на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Момичетата от ансамбъла по художествена гимнастика спечелиха нов златен медал след титлата в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Този път с още по-безкомпромисна игра във финала на пет обръча, Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова и Лаура Траатс получиха 20.850, с което си осигуриха първо място.

Катрин Тасева завоюва сребро, а Боряна Калейн спечели бронз във финала на обръч.

Победителка на този уред стана шампионката от многобоя Александра Солдатова от Русия с оценка 18.550, съобщи „Нова телевизия„.

Второто място зае българката Катрин Тасева с оценка 17.950. И тя, и бронзова на този уред Боряна Калейн със 17.750 играха великолепно и без грешка и заслужено се качиха на подиума на първия финал.

Катрин Тасева спечели днес и още един медал. Родната грация грабна бронза, като зае третото място на топка с оценка 17.650.

Надпреварата продължава с финалите в индивидуалната надпревара на топка, бухалки и лента.

На топка участват и двете българки, а на останалите два уреда финалистка е Катрин Тасева. Предстоят и двата финала при ансамблите.