Програма на театрите

*Този ден публикува програмите само на тези театри, които откликнаха да ни изпращат. Оставаме отворени за останалите.

Програма за месец май

Театър София

 

МЕСЕЦ МАЙ 2018 ГОДИНА

 

 

ДАТА ДЕН ЧАС ЗАЛА СПЕКТАКЪЛ  
02.05. сряда 19 Г ТИРАМИСУ  
03.05. четвъртък 19 Г РЕВИЗОР  
04.05. петък 19 Г ГОСПОЖА МИНИСТЕРШАТА  
05.05. събота 11 Г МЕРИ ПОПИНЗ  
05.05. събота 19 Г АЛОНСО  
08.05. вторник 19 Г ОЛД СЕЙБРУК И ПОСЛЕДНИЯТ СТРАСТЕН ЛЮБОВНИК  
09.05. сряда 19 Г ПАЛАЧИ  
10.05. четвъртък 19 Г АННА КАРЕНИНА  
11.05. петък 19 Г НОЩТА НА 16-ТИ ЯНУАРИ  
12.05. събота 11 Г РОНЯ, ДЪЩЕРЯТА НА РАЗБОЙНИКА  
12.05. събота 19 Г ГОСПОЖА МИНИСТЕРШАТА  
13.05. неделя 11 Г ПИТЪР ПАН  
13.05. неделя 19 К АПЕТИТ ЗА ЧЕРЕШИ  
15.05. вторник 19 Г РЕВИЗОР – отбелязване на 10 години от премиерата  
16.05. сряда 19 Г ТИРАМИСУ  
18.05. петък 19 Г ЗАКАЧАНЕ  
19.05. събота 11 Г МАЛКАТА МОРСКА СИРЕНА  
19.05. събота 13:30 Г Демонстрация „Осветление и звук“ – събитие за деца  
19.05. събота 19 Г ОЛД СЕЙБРУК И ПОСЛЕДНИЯТ СТРАСТЕН ЛЮБОВНИК  
20.05. неделя 11 Г ПИПИ  
20.05. неделя 13:30 М Концерт „От деца за деца“ с Music Play – събитие за деца  
20.05. неделя 17 Г ПИТЪР ПАН  
22.05. вторник 19 Г АЛОНСО  
23.05. сряда 19 Г ПАЛАЧИ  
25.05. петък 19 Г ПАРИЖКАТА СВЕТА БОГОРОДИЦА  
26.05. събота 17 Г ПИПИ  
27.05. неделя 11 Г ПИПИ  
27.05. неделя 19 Г ГОСПОЖА МИНИСТЕРШАТА  
29.05. вторник 18 Г МЕРИ ПОПИНЗ  
30.05. сряда 19 Г ЗАКАЧАНЕ  
31.05. четвъртък 19 Г ОЛД СЕЙБРУК И ПОСЛЕДНИЯТ СТРАСТЕН ЛЮБОВНИК  

                                          

 

ТЕАТЪРЪТ СИ ЗАПАЗВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ПО ПРОГРАМАТА

 

билетна каса – 02/944 24 85  

 

МФ – мраморно фоайе           Г- голяма зала                 К- камерна зала          

 

ГОЛЯМА ЗАЛА

 

ЗАКАЧАНЕ

 

режисура, концепция и текст Неда Соколовска

сценична среда Иван Александър Тодоров

консултант драматург Стайко Мурджев

мултимедия и мапинг Владислав Илиев

 

Участват: Галя Костадинова, Илия Виделинов, Мартин Димитров, Мила Банчева, Неда Спасова, Николай Върбанов, Симона Халачева, София Маринкова, Юли Малинов, Юлиян Рачков

 

 

ПАЛАЧИ

 

от Мартин МакДона

 

превод Златна Костова
режисьор Стоян Радев
сценография Венелин Шурелов
костюми Елица Георгиева

композитор и изпълнение на живо Дамян Михайлов
Участват: Илия Виделинов, Деян Донков, Михаил Милчев, Николай Антонов, Пламен Манасиев, Лилия Маравиля, Юли Малинов, Сава Пиперов, Николай Димитров, Юлиян Рачков, Мартин Гяуров, Мартина Троанска, Ириней Константинов

 

AЛОНСО

 

от Щефан Фьогел

 

превод Владко Мурдаров

режисьор Марий Росен

сценограф Петя Боюкова

композитор Константин Тимошенко

 

Участват: Лилия Маравиля, Стефания Колева, Ириней Константинов, Пламен Манасиев

 

АННА КАРЕНИНА

 

от Лев Толстой, драматизация Николай Поляков

 

режисьор Николай Поляков

сценография и костюми Марина Райчинова

оригинална музика и изпълнение Христо Йоцов с участието на Белослава – вокал и Михаил Йосифов – флюгелхорн

хореограф Анна Пампулова

асистент режисьор Юлиян Малинов

видео Димитър Сарджев

 

Участват: София Маринкова, Юли Малинов, Милена Живкова, Мартин Гяуров, Юлиян Рачков, Мила Банчева/ Йоанна Темелкова, Мартин Димитров, Симона Халачева, Йорданка Любенова, Михаил Милчев, Ириней Константинов, Лора Мутишева

 

НОЩТА НА 16-ТИ ЯНУАРИ

 

от Айн Ранд

 

превод Златна Костова

режисьор Пламен Марков

сценография и костюми Мира Каланова

композитор Калин Николов

 

Участват: Николай Антонов, Юлиян Рачков, Николай Върбанов, Мила Банчева/ Невена Калудова, Лора Мутишева, Силвия Петкова, Лилия Маравиля, Дария Симеонова, Михаил Милчев, Росен Белов, Пламен Манасиев, Петя Силянова, Симона Халачева, Ивайло Герасков, Юли Малинов, Мартин Димитров

 

 

ОЛД СЕЙБРУК и ПОСЛЕДНИЯТ СТРАСТЕН ЛЮБОВНИК

ОЛД СЕЙБРУК – автор Уди Алън, превод Матей Тодоров

ПОСЛЕДНИЯТ СТРАСТЕН ЛЮБОВНИК – автор Нийл Саймън, превод Милена Сотирова

режисьор Николай Поляков
сценография и костюми Юлияна Войкова – Найман

хореограф  Ива Караманчева

видео Огнян Костовски
Участват: Николай Димитров, Лора Мутишева, Силвия Петкова, Пламен Манасиев, Мартин Гяуров, Симона Халачева, Николай Антонов и Юлиян Рачков, Милена Живкова, Дария Симеонова, Лилия Маравиля

 

 

ГОСПОЖА МИНИСТЕРШАТА

 

от Бранислав Нушич

 

превод Катя Йорданова

режисьор Недялко Делчев

сценография и костюми Петър Митев

музика Калоян Димитров

видео Димитър Сарджев

оператор  Веселин Христов, Кирил Проданов

 

Участват: Лилия Маравиля, Дария Симеонова/ Лора Мутишева, Румен Троев, Юлиян Рачков, Николай Върбанов, Симона Халачева, Росен Белов, Мартин Димитров, Юли Малинов, Петя Силянова, Невена Калудова, Йорданка Любенова, Николай Димитров, Ириней Константинов

 

 

РЕВИЗОР

 

от Н.В.Гогол

 

превод Христо Радевски

режисьор Бойко Богданов

сценография и костюми Петя Стойкова

музикален ръководител Данко Йорданов

 

Участват: Сава Пиперов, Калин Врачански, Мария Сапунджиева, Невена Калудова, Пламен Манасиев, Михаил Милчев, Николай Антонов, Росен Белов, Юлиян Рачков,  Пламен Сираков,  Николай Върбанов, Николай Димитров, Йорданка Любенова, Милена Живкова, Лилия Маравиля, Мартин Гяуров

 

 

ТИРАМИСУ

 

от Йоанна Овшанко

 

превод Марияна Минковска

режисьор Николай Поляков

сценография и костюми Огняна Серафимова
асистент по костюмите Искра Петкова
видео Евгения Сърбева

 

 

Участват: Лилия Маравиля, Силвия Петкова, Мила Банчева, Дария Симеонова/ Неда Спасова, Лора Мутишева, Луиза Григорова, Снежана Макавеева

 

 

 

ПАРИЖКАТА СВЕТА БОГОРОДИЦА

 

от Виктор Юго

 

СПЕКТАКЪЛ НА ЛИЛИЯ АБАДЖИЕВА

 

сценография и костюми Васил Абаджиев

драматизация Димитър Стоянович

 

 

Участват: Пламен Манасиев, Калин Врачански, Юли Малинов, Мартин Гяуров, Николай Антонов, Росен Белов, Николай Върбанов, Юлиян Рачков, Михаил Милчев, Венцислав Сариев, Николай Димитров, Симона Халачева, Йорданка Любенова, студенти от Театрален колеж  „Любен Гройс“

 

 

 

ПРЕДСТАВЛЕНИЯ ЗА ДЕЦА

 

 

ПИПИ

 

по мотиви от „Пипи, дългото чорапче“ от Астрид Линдгрен

 

адаптация и режисура Кристиана Бояджиева

сценография и костюми Андреа Паунова – Ада

 

Участват: Силвия Петкова, София Маринкова, Николай Димитров, Румен Троев

 

 

 

МЕРИ ПОПИНЗ

 

по мотиви от произведения на Памела Травърз

 

адаптация и режисура Анастасия Събева
сценография и костюми Андреа Паунова – Ада
хореограф Вера Молова
Участват: Мила Банчева/ Елица Костова, Юлиян Рачков, Радина Боршош, Ивелин Николов, Йорданка Любенова, Илия Виделинов

 

 

МАЛКАТА МОРСКА СИРЕНА

 

от Катрин Ан по приказката „Малката русалка“ от Х. К. Андерсен

 

превод Наташа Колевска

режисьор Василена Радева
сценография и костюми Свила Величкова
композитор и вокален педагог Петя Недева
хореограф Марина Попова
Участват: Симона Халачева, Юли Малинов, София Маринкова, Петя Силянова, Невена Калудова, Сава Пиперов, Росен Белов, студенти от НАТФИЗ „Кр. Сарафов“ и Театрален колеж „Любен Гройс“

 

 

РОНЯ, ДЪЩЕРЯТА НА РАЗБОЙНИКА

 

по мотиви от Астрид Линдгрен

 

адаптация и постановка Катя Петрова
сценография и костюми Петя Караджова и Борис Далчев
композитор Христо Йоцов
анимация Сотир Гелев
хореограф Анна Пампулова
 

Участват: Мартина Пенева, Александър Тонев, Николай Върбанов, Мила Банчева/ Невена Калудова, Юлиян Рачков, Симона Халачева, Пламен Манасиев, Юли Малинов, Николай Димитров, студенти от Департамент „Театър” НБУ

 

ПИТЪР ПАН

 

текст, музика и стихове Пиърс Чатър Робинсън
превод Кънчо Кожухаров
превод на песните Десислава Софранова
режисьор Бисерка Колевска
сценография и костюми Свила Величкова
хореограф Зорница Петрова
вокален педагог Росица Овчарова
сценичен бой Емил Видев
 

Участват: Венцислав Сариев, Лора Мутишева, Мартин Гяуров, Николай Върбанов, Николай Димитров, Росен Белов, Симона Халачева, София Маринкова,

Юли Малинов, Юлиян Рачков, студенти от Театрален колеж „Любен Гройс”

 

 

КАМЕРНА ЗАЛА

 

 

АПЕТИТ ЗА ЧЕРЕШИ

 

от Агнешка Ошецка и Мачей Малецки

 

автор Агнешка Ошецка

музика Мачей Малецки

режисьор Ана Батева

сценография и костюми Мартина Варийска

аранжимент Стефан Здравески

 

Участват: Симона Халачева и Юлиян Рачков

%d блогъра харесват това: